• Projekt Erasmus+ - ŠVÉDSKO - 2022/2023

• Milí študenti, využite možnosť vycestovať za poznaním a skúsenosťami do zahraničia v rámci štúdia!

Slovenská akademická asociácia SAAIC, vo výberovej procedúre na rok 2022 v rámci programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu, Kľúčová akcia 1 – Vzdelávacia mobilita jednotlivcov,  schválila našej škole grant vo výške 36 453 EUR na realizáciu projektu „Naši stavbári a strojári vo Švédsku“. Dvanásti študenti druhého a tretieho ročníka z odboru stavebníctvo, mechanik strojov a zariadení a programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení budú mať možnosť praxovať dva týždne v stavebnej alebo strojárskej spoločnosti vo švédskom meste Malmö. Hosťujúcou organizáciou bude „EU Mobility Sverige“ v Malmö. Dorozumievacím jazykom bude angličtina. Na vycestovanie sa začneme pripravovať od septembra 2022 a pracovné stáže sú plánované na jar 2023. Pre našu školu bude želaným úspechom zvýšenie počtu kvalitných absolventov v stavebných a strojárskych odboroch, čím prispejeme k rozvoju nášho regiónu a pripravíme novú generáciu potrebných odborníkov. Zvýšime Vašu šancu pri hľadaní zamestnania u nás aj v zahraničí.

Všetky dôležité informácie, prihlášku na stáž, podmienky výberu účastníkov, ich prípravu, budeme aktuálne zverejňovať od septembra 2022 na našej školskej stránke v sekcii „Projekty – Švédsko 2022/2023“ a na našom školskom Facebooku.

• Župná kalokagatia 2022

• Dňa  25.5.2022 sa žiaci našej školy zúčastnili na "Župnej kalokagatii 2022" pod záštitou predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Súťaž je určená  pre 5 členné zmiešané družstvá, /minimálne dve dievčatá/ stredných škôl a  je orientačným, športovo branným behom v teréne v dĺžke 3 km.

Na vytýčenej trati bolo 6 kontrolných stanovíšť, na ktorých boli pretekári bodovo hodnotení

za odpovede na otázky z oblasti :zdravotnej, geografickej, histórie, športu, dopravy, civilnej ochrany, BOZP.

Z  8 zúčastnených škôl z Trenčianskeho kraja  sme sa umiestnili na peknom 3. mieste. Ďakujeme  žiakom za výbornú reprezentáciu a spoločne sa tešíme z ich dosiahnutého výsledku.

Poďakovanie patrí aj našim telocvikárom - Mgr. Márii Gábrišovej a Mgr. Martinovi Urbanovskému  za prípravu a organizáciu súťaže.

• ZELENÝ ANDEL

• Katedra ekochémie a rádioekológie, Fakulta prírodných vied, Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave vyhlásila 4. ročník celoslovenskej súťaže na udelenie ceny "Zelený Andel" za najlepší projekt v oblasti Ochrana a obnova životného prostredia, ktorá je určená žiakom všetkých ročníkov študijných odborov gymnázií, študijných a učebných odborov stredných škôl a konzervatórií, ktorí na škole spracovali projekt SOČ.

Do súťaže sa zapojili aj naši študenti s prácami:

Názov práce: SVETLO V TME

Riešitelia: Matej Cebák, Dominik Ondrejička I.E

Konzultant: Ing. Alena Bajzíková

Názov práce: OSTROVNÁ FOTOVOLTICKÁ ELEKTRÁREŇ

Riešiteľ: Marián Mikula IV.E

Konzultant: Ing. Daniela Kočnerová

Za účasť v súťaži im boli udelené certifikáty.

Ďakujeme študentom za vzornú reprezentáciu školy.

V Prievidzi dňa 24. 5. 2022                                     spracovala Ing. Daniela Kočnerová

• Súťaž BOZPO 47. ročník

• V dňoch 5. a 6.5.2022 sa uskutočnil 47. ročník súťaže žiakov SOŠ v oblasti BOZP.

Za našu školu sa tejto súťaže zúčastnili žiaci 2.A triedy, Sofia Bartová, Nataša Bednárová a Martin Hubina.

Podľa zatiaľ neoficiálnych výsledkov sme sa zo 14. tímov z celého Slovenska umiestnili celkovo na 7. mieste v súťaži družstiev. V súťaži jednotlivcov sa zo 42 jednotlivcov umiestnila Nataša Bednárová na 4. mieste.

Prípravu a koordináciu súťažiacich mal na starosti Ing. Peter Jankov.

• Mladý Európan

• Dňa 26.4.2022 sa uskutočnilo v Trenčíne regionálne kolo súťaže Mladý Európan. Súťaže sa zúčastnila aj naša škola. Reprezentovali nás študenti II.A triedy Sofia Bartová, Nataša Bednárová a  Samuel Zámocký, pod vedením Mgr. Aleny Kučovej.

Súťaž mala tri kolá: vedomostný test, tajnička a finále troch najlepších družstiev.

Súťaž bola zameraná na vedomosti o Európskej únii – história, inštitúcie, symboly, osobnosti.

Podmienkou účasti na regionálnom kole bolo spracovanie projektu o predsedajúcej krajine EÚ. Našu prezentáciu o Českej republike, ktorá bude predsedať od 1.7.2022, spracovali S. Bartová, N. Bednárová a M.Blaho.

Ďakujeme študentom za vzornú reprezentáciu školy.

spracovala: Mgr. Alena Kučová

• Kontakty

• Stredná odborná škola T. Vansovej 32 971 01 Prievidza 97101 Prievidza Slovakia
        • 42026407